| cozmalau a întrebat:

am construit un amplificator audio cu integratul TDA 1557q dupa schema din poza si nu merge decat o boxa.DE CE? nu merge muzica la ea dar in schimb se aude un bazait puternic.Se poate sa fie de la un condensator nepolarizat ca am pus mai mare? CUm verific daca nu e ars finalul pe partea aceea la integrat?

2 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Vezi cum stai cu alimentarea

| RadioactiveUranium a răspuns:

Pinii 2, 5 si 8 sunt legati impreuna si legati la masa (minus)? Cu intrarea in scurt mai apare acel zgomot?