| GhiciCine a întrebat:

Am cumparat recent o tableta Allview q7.
Initial tableta ere complet descarcata, am pus-o la incarcat si cand a ajuns pe la 30% parca, am fost nevoit sa intrerup incarcarea, iar dupa ~10 minute de standby a scazut la 18%. Cam 3-4 ore mai tarziu am pus-o la incarcat si am descarcat aplicatii pe ea ( aproape tot timpul bateria era la 0%), si acum nu vrea sa treaca de 15%. Incarcarea o fac prin usb de la pc.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Incarc-o la priza. Nu de alta, dar prin usb nu primeste acelasi curent ca si la priza si daca mai ai si aplicatii deschise care ruleaza in fundal, nu se incarca ea cat consuma. Bag-o la priza, si nu mai umbla pe ea pana nu se incarca la 100%.

| GhiciCine explică (pentru Jipa95):

Am lasat-o in priza si s-a incarcat 100% peste noapte, acum sa vad cat tine (in 2 ore s-au dus 5%, in standby, fara wireless ceea ce e departe de 300h de standby ce era specificat). Acum am o problema legata de google chrome, in deschid, imi apare fila noua si se inchide ce o avea?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai de ce ti-or fi dat incarcator, sa o incarci la USB?

| ShobyWTF a răspuns:

Problema este din cauza incarcari la usb,
nu se incarca la fel de bine ca la priza din cauza voltilor, incearca sa faci rost de un incarcator la priza.