| Answer17 a întrebat:

Am cumparat si eu un aparat nou de black friday, Sony DSC - H300 si nu pot sa descarc pozele... am primit si un card cadou de 8 GB doar ca nu are micro SD asa ca nu pot sa folosesc cititorul de carduri. Trebuie sa instalez un program Playmemories home pe care nu l-am gasit pe nicaieri in varianta pentru Windows XP... Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Driverele poate nu sunt compatibile cu windowsul xp. microsd are un adaptor.il bagi in adaptor, apoi cu adaptorul in cititorul de carduri. windows xp nu mai are suport Microsoft, de aceea nu mai gasesti programe compatibile cu w xp.

| Answer17 explică (pentru express11):

Faza este ca este doar adaptorul, micro sd nu are acel card... Daca avea micros sd il puteam baga in cititor si rezolvam dar nici la USB nu se conecteaza aparatul pentru ca imi trebuie acel program playmemories home care nu se gaseste pentru windows xp.

| express11 a răspuns (pentru Answer17):

Schimba sistemul de operare.xp nu mai este compatibil cu multe programe, inclusiv drivere, ale noilor aparate!

| AnonimusTeo123 a răspuns:

Ar trebui sa te duci si sal schimbe la loc cu unul nou sau sa vezi ce are la camera.Iti recomand Reparații GSM, Tablete și Computere

GSMIT va ofera un standard de excelenta la preturi convenabile, calitate si mai ales rapiditate la adresa din Strada Lizeanu Nr. 20, Bucuresti, Sector 2, Zona Obor / Stefan Cel Mare.

Diagnoza pentru service este GRATUITA

Procentul de reparare in aceeasi zi a telefoanelor este de 90%!

Oferim garantie pentru lucrare / reparare dar si o garantie pentru. piese intre 6 si 12 luni

Avem pe stoc cea mai mare parte de piese, iar daca nu, le putem aduce chiar in aceeasi zi

Daca nu reusim sa va reparam telefonul, NU platiti nimic, chiar daca am petrecut ore in sir incercand.

Decodari de telefoane realizate pe loc. Exista cateva modele de telefoane (Nokia spre exemplu) la care decodarea poate dura pana la 12 ore, iar la IPhone intre 12 ore si 21 zile.

Daca telefonul dvs. a intrat la apa la propriu, nu disperati! - POATE FI SALVAT! Scoateti bateria, NU incercati sa-l porniti sau sa il incarcati! Aduceti-l la GSMIT si mai departe ne ocupam noi. Rezolvam astfel de cazuri cu o rata de succes de 60%.

Indiferent ce s-a intamplat cu aparatul dvs (telefon, tableta sau pc / laptop) si cat de grava sau iremediabila considerati situatia, noi suntem dornici sa va acordam sansa de a-l repara!

Aveti un model mai vechi de telefon si nu gasiti piese sau incarcator? Incercati si la GSMIT! Este foarte probabil ca au si ei.