| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Buna am curățit laptopul de praf și când îl aprind se aude de la coolerul lui un zgomot inmens parca troncaie dar e tare și nu stiu ce sa fac Dau funda

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu el la un service. Ai facut ceva gresit la remontare.

| Frank51 a răspuns:

Atinge un fir ceva, sau carcasa lui.

| gabicoo a răspuns:

Mergi la un service specializat!

| Bizon95 a răspuns:

TREBUIE schimbat coolerul... daca "trocaie" e clar ca e dus de-a binelea, si anume canalul pe care se misca ax-ul ventilatorului s-a marit (se intampla in timp)

daca nu te pricepi trebuie sa mergi la un service specializat

chiar sunt unele laptop-uri, "gandite" CU EXTREM DE MULTA RAUTATE sa nu poti curata si unge cooler-ul DELOC, ci doar sa il schimbi complet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschidel din nou, și verifică dacă ai montat bine coolerul, daca nu ai umblat la el, probabil nu are nimic.