| cosminica212 a întrebat:

am incercat sa descarc minecraft si cand il pornesc imi scrie bad video card video card driver, am incercat sa updatez placa video (am Inte (R) Sandybridge/Ivybridge Graphics Chipset) dar cand sa caute pentru update nu-mi apare nimic, am asteptat o ora sa-mi apara si numi a aparut, ce sa fac?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici (Atentie! Trebuie sa ai instalat Adobe Flash Player):
http://www.ma-config.com/en
Apesi pe Start the detection
Apoi o sa-ti apara asta:
http://www.ma-config.com/en/start/1-1_start-the-detection
Dai Agent installation. Instalezi ce o sa-ti vina si apoi dai din nou Start the detection.
In My drivers o sa-ti apara unele cu verde (alea sunt mai noi) si unle cu galben (alea nu-s instalate). Instalezi ce vrei si apoi va merge. Acest programel iti gaseste cele mai noi drivere si gratuit.
Apoi ar trebui sa dezinstalezi jocul, Instalezi DirectX (daca nu l-ai instalat anterior) si apoi ar trebui sa mearga.

Răspuns utilizator avertizat