| anonymus12345 a întrebat:

Hei, cand pornesc calculatorul imi apare o eroare de la ATI, cred ca e placa video. In eroare scrie "The Catalyst Control Center isn't supported by the driver vasion of your enabled graphics adapter. Please update your ATI graphics driver, or enable your ATI adapter using the Display's Manager." Poate cineva sa ma ajute, sa-mi spuna ce trebuie sa fac, sa iau alta placa O. O? Dau fundita big grin.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Dezinstaleaza Catalist Controlul, si ia alta versiune de pe internet, cand ai instalat Driverul la placa ai instalat si ATI catalyst, dar de obicei acela da eroare. Iti spun din proprie experieta. Ar trebui sa il dezinstalezi ca si asa nu te afecteaza cu nimic. Succes.

| Kyrukai a răspuns:

Http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx intra aici si ia ultima versiune de catalyst + driver pentru placa ta video si sistemul tau de operare. Dupa ce ai downloadat driverul corect dezinstaleaza-l pe cel vechi si apoi instaleaza-l pe cel nou. Daca nu te pricepi dezinstaleaza driverul tau video si pune-l din nou pe cd-ul ce ti l-au dat odata cu placa video. Eventual daca vrei te pot ajuta prin pm sau mess cu detalii cum sa faci.