| mindyabusiness a întrebat:

am nevoie de mare ajutor. Mami se juca pe pc si apoi a iesit din camera pentru 10 minute fara sa stinga calculatorul. Atunci cand a intrat a observat ca pc-ul are displayul stins chiar daca luminita aia lumina. A dat restart, a aparut normal pentru 2 secunde apoi iarasi s-a stins displayul, chiar daca calculatorul era pornit! Mentionez ca am Windows 7 32bit, 4GB RAM si 3. 1GHz. Va rog ajutati-ma! Dau funda!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si cu ce te putem ajuta? Ala este defect. Poate fi defect monitorul( mai degraba), poate fi slabit cablul de date (verifica-l!), poate fi defect cablul de date sau poate fi defecta placa video. Daca nu te descurci du-l la un atelier.

Răspuns utilizator avertizat