| George2000_6958 a întrebat:

Buna TPU.

Am o intrebare si va rog sa imi raspundeti cu seriozitate.

Astazi stateam si ma jucam pe PC, am decis sa fac o pauza, iar cand am pornit calculatorul, stiti uni dintre voi care aveti windows 7 ca te intreaba acolo : safe mode, safe mode cu newtork, si start windows normaly, ei am intrat pe safe mode cu network din cauza ca daca dau pe start window normally cand imi apare ecranul unde scrie welcome, pur si simplu se blocheaza imaginea, nu pot face nimic, l-am lasat asa 10 minute si nu s-a intamplat nimic, am tot dat restart l-am stins am facut o pauza si l-am pornit iar dar nimic.Am intrat pe safe mode with network, singurul care merge doar ca sa scriu aceasta intrebare. Va rog sa ma ajutati, multumesc anticipat!

PS:Nu vreau raspunsuri de genu - Cere ajutor de la un specialist!

Etc..Imi dau si eu seama cand este cazul, dar vreau sa vad ce parere au si altii!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai windows-ul busit. Posibil probleme drivere, posibil virusi, chestii din astea. O reinstalare te va scapa de probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.iti recomand sa introduci un dvd bootabil cu windows 7 si cu versiunea aferenta pe care o ai(home,starter,ultimate,professional),si,mare atentie,dai pe optiunea Repair,si astepti si daca e nevoie tot dai next sau ce iti cere sa dai,daca nu se remediaza problema iti recomand sa reinstalezi windows-ul, dar, inainte de asta sa salvezi pe niste cd-uri/dvd-uri tot ce ai pe hard, si cand vei reinstala windows-ul, sa formatezi partitiile pe care le ai. sper ca ai inteles.mult succes si astept sa revi cu o noua postare, in care sa imi spui daca ai reusit si daca s-a rezolvat problema. bafta multa. daca nu se rezolva problema astfel, atunci e problema hardware. iti recomand si o scanare full sistem cu antivirusul si cu antymalware.