| adeadela87 a întrebat:

Buna am nevoie sa blochez si eu un site mai exact flashscore deoarece varul meu sta toata ziua pe el.Cine ma poate ajuta sa explice cum trebuie sa fac!

2 răspunsuri:
| vali20vali20vali20 a răspuns:

Trebuie să folosești funcția Siguranța familiei.
1.1 Dacă ai Windows 7, trebuie să descarci Windows Live Siguranța Familiei de la http://essentials.live.com.
1.2. Dacă ai Windows 8, treci la pasul următor.
3. Apoi, mergi în "Panou de control - Conturi de utilizator și siguranța familiei - Siguranța familiei". Alege utilizatorul căruia dorești să îi impui restricții. De asemenea, parolează toate celelalte conturi.
4. După ce faci clic pe numele acestuia, alege "Activare" în secțiunea "Siguranța familiei". Apoi fă clic pe "Filtrare Web" și apoi pe "Permitere sau blocare site-uri Web specifice".
5. Scrie numele site-ului pe care vrei să îl blochezi și apasă pe "Blocați". Data viitoare când vărul tău va face log on / sign in la PC nu va putea accesa acel site cu niciun browser. Tot de acolo mai poți seta un orar pentru jocuri și alte lucruri folositoare pentru programul la computer.
FUNDĂ?

| mamasita20 a răspuns:

Ai antivirus pe Pc? Daca da. zi`mi de la ce firma e