| Qazws a întrebat:

Buna! Am nevoie sa intru in contul de Yahoo Mail, insa am uitat parola de la acesta (nefolosindu-l de multa vreme) si numarul de telefon pa care pot primi coduri este un numar vechi pe care nu il mai folosesc. Am incercat sa folosesc si o adesa noua de email pentru a-mi trimite acolo codurile, dar nu primesc nici un cod.
Ce e de facut?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cere codul la adresa alternativa de e-mail (de securitate) pe care ai scris-o la setarile conului.
Daca n-ai nici o asemenea adresa si nici numar de telefon, atunci nu mai ai acces la casuta de e-mail. N-ai decat sa-ti faci alta adresa e-mail.

| Qazws explică (pentru Bula):

Contul acela de mail l-am facut acum vreo 10 ani. nu tin minte sa fi setat vreo aresa de mail sau nr. de tel. pentru a recupera datele.
Cu aceasta adresa sunt conectata si la contul de Instagram, cei de la Instagram mi-au blocat contul azi, iar pentru a-l reactiva am de primit un cod pe acea adresa sau nr... happy
Nu stii ce e de facut in cazul acesta?

| Bula a răspuns (pentru Qazws):

Daca n-ai folosit casuta de Yahoo mai mult de 6 luni, atunci se blocheaza.
Fara cod nu mai ai acces la casuta.
Singurul lucru posibil este sa-ti faci o casuta noua de e-mail (setat complet), cu care sa inlocuiesti TOATE adresele de la registrarile folosite cu vechiul cont.
Vei avea "un pic" de lucru.