| mihayy98 a întrebat:

Am o combina muzicala.Si as vrea sa o conectez la laptot acer emachines e730z! ce as putea face

2 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Exact! iti trebuie un cablu cu jack intr-un capat (pentru laptop) si in celalat capat cu mufe RCA (rosu si alb parca) care le conectezi in spate la combina! doar daca ai modul AUX (auxiliar) la combina poti face asta! dar cam toate au! bafta! ai nevoie doar de acel cablu care nu e scump! cauta la magazine cu electronice, accesorii muzicale, etc! bafta!

| akka4 a răspuns:

Pai daca ai canal auxiliar (AUX) la combina este foarte simplu. iei un cablu il conectezi la laptop in iesirea pentru casti si capatul celalalt de cablu in AUX la combina. dupa aceea treci combina pe mod auxiliar. Ex. cum treci pe caseta la TAPE sau radio TUNE asa e si modul acesta AUX.winking sper ca ti-am fost de ajutor