| mihaiyy98 a întrebat:

Am un laptop ACER EMACHINES E730Z! Si cand intru pe un joc( indiferent ce joc) imi merge foarte greu. Parca in reloare.Ma cam enerveaza. La inceput chiar cand l-am cumparat mergea foarte bine. Fara nici o problema. Si apoi, dintr-o data... merge greu. Ce as putea face?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poate fi de la placa video, că nu e suficientă pentru joicuri.

| fresHZoNe a răspuns:

Verifica driverele placii video.
cel mai bine le stergi [daca sunt deja instalate] si pui cea mai noua versiune care o gasesti pe siteul producatorului laptopului.

| mihaiyy98 explică (pentru fresHZoNe):

Si cum fac asta?

| fresHZoNe a răspuns (pentru mihaiyy98):

Click dreapta pe my computer -> manage -> device manager -> dublu click pe network adapters -> click drepta pe placa de retea -> unistall.

apoi click dreapta pe orice meniu de acolo si click pe scan for hardware changes.
trebuie sa iti instaleze din nou driverele. apoi click dreapta pe placa de retea si update drivers.

| orang23 a răspuns:

Nimic pentru ca placa de baza da semne de oboseala si la un moment dat o sa se arda cel mai bine este sa o schimbi

| mihaiyy98 explică:

Si daca se arde, ce se intampla cu calculatorul? Alte componente nu se vor arde? Sau daca nu ma mai joc cateva zile/saptamani/luni, nu-si va reveni?

| mihaiyy98 explică:

Si in plus cand il pornesc, imi vine sa adorm pana porneste, cam 1 minut, dar ma plictisescbig grin.