| gl96rzv a întrebat:

Am o imprimanta care a venit cu cartuse HP 300 dar am auzit ca acele cartuse hp21 sunt mai bune si ma intrebam daca imprimanta mea merge cu acest tip de cartus...e un model mai nou un photosmart c4780

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Fiecare model de imprimanta/multifunctionala e insotit si functioneaza doar cu anumite tipuri de cartuse. Chiar daca hp21 sunt mai bune decat cele de tip hp300, asta nu inseamna ca aparatul le va si accepta. Ori nu se vor potrivi fizic la instalare sau, chiar daca le vei putea monta in multifunctionala, aceasta te va atentiona sa folosesti doar cartuse compatibile. Pe unele site-uri scrie ca si HP 60 ar fi compatibile cu photosmart c4780. Poate sunt mai bune decat HP 300. Documenteaza-te foarte bine inainte sa faci o viitoare achizitie, pentru a nu cheltui bani degeaba.

| gl96rzv explică (pentru dannyel86):

Mersi de raspuns...cred ca mai bine iau orginale asa cum a venit ea sa fiu mai sigur...

| dannyel86 a răspuns (pentru gl96rzv):

Asa e cel mai bine. Producatorii fac intotdeauna referire la compatibilitate, iar daca pentru multifunctionala ta se potrivesc HP 300, cel mai bine e sa cumperi doar acest tip de cartus. Ai grija sa fie originale, sa aiba insemnele HP pe ambalaj, caci sunt si alte tipuri de cartuse care, desi compatibile si convenabile ca pret, au o viata mai scurta decat cele autentice. Spor la cumparaturi!
ps: pentru hp21 trebuie cumparat alt aparat.