| Diiiaaa a întrebat:

Daca imi instalez Windowsul mi se sterge tot ce am pe laptop? Tin sa mentionez ca laptopul meu are o singura partitie (C) si imi e foarte teama ca o sa-mi pierd toate datele daca imi reinstalez Windowsul:-s:-s
Help plss.
Funda si vot.

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Da,la formatare toate datele se sterg...salvezi pe cd-dvd-uri si la formatare creezi inca o partitie pentru ca pe viitor sa nu mai ai problema asta.

8 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Da, se vor duce. Salveaza ce ai mai important pe un stick sau DVD sau mai multe. Sau fa transfer pe PC la ce ai acolo, daca ai PC.

| greenmile00 a răspuns:

Ai 2 variante.
1 - copiezi pe un stick toate informatiile care iti trebuie, asta in cazul in care mai poti accesa windows-ul actual.
2 - cand pornesti instalarea windows-ului, atunci cand alegi partitia pe care il instalezi, setup-ul iti da mai mult optinui :
- Format partition using fat32 system (quick)
- Format partition using fat32 system (normal)
- Format partition using ntfs system (quick)
- Format partition using ntfs system (normal)
- Leave partition as it is.
Selectezi "Leave partition as it is", ceea ce va face ca setup-ul sa instaleze windows-ul intr-un alt director (windows00 spre exemplu), si dupa instalare vei putea sa accesezi fisierele din windows-ul vechi.

Asta merge la xp, cred ca la win7 sau vista poti sa faci acelasi lucru.

| Isabellaღ a răspuns:

Da eu asa stiu ca daca iti reinstalezi windowsul nu o sa mai ai nimic.Eu cand vreau sa il reinstalez imi iau tot ce imi trebuie si bag pe un CD sau pe un stik si cand am gatat de reinstalat mi le pun inapoi happy

| Cristian523 a răspuns:

Da se va sterge tot. Daca ai probleme cu virusii incearca sai stergi cu un antivirus. daca vei reinstala windowsu se va sterge tot. data viitoare te sfatuiesc sa-ti faci 2 partiti C si D. in C vei avea doar indowsu cu programele instalate si in D vei avea toate lucrurile personale.

| an4rei a răspuns:

Da se va sterge tot dar daca iti iei o memorie externa de vreo 620 gb sau cati gb ai tu si-ti bagi tot in memoria externa

| emiitzzy a răspuns:

Da ti se sterg toate daca nuh ai si lokal disck d dar puneti tot ce ai pe un stikhappy si cand iti reinstalezi windowsu poti uh sa-ti faci lokal disc d chiar cand incepi sati reinstalezi windowsu

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin1095 a răspuns:

Da daca ai doar o partitie si bagi windowsu'l acolo o sa ti se stearga tot da atunci cand instalezi windowsu'l poti sa iti creezi 2 ca sa ai unde sa iti pui ce iti trebuie cand reinstalezi windowsu'l