| Chetrica a întrebat:

Ce se intampla daca instalez windowsul pe o partitie neformatata... pierd datele existente?(am o singura partitie si am date importante...)

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Daca te referi la windows vista in sus, cand instalezi windows-ul pe o partitie fara sa o formatezi toate datele se vor muta intr-un folder numit "Windows.old" din aceeasi partitie doar in cazul in care mai ai destul spatiu pentru windows-ul nou, deci nu pierzi nimic. oricum e recomandat totusi sa-ti faci un back-up la datele importante.

| IonutGaby a răspuns:

Nu se sterge nimica. windows-ul isi creaza propiile sale foldere nu se atinge de datele tale importante... daca crei bagale pe un stick sau DVD daca nu ma crezi.

| mgolea37 a răspuns:

Datele tale vor ramane in acea partitie neformatata...

| Andreimessi007 a răspuns:

Dar se sterge ca in hard-disku prea mic si nai memorie multa