| ArchieAkita a întrebat:

Buna! Am o intrebare legata de YouTube si Google. Mi-am uitat parola la contul de YouTube si in loc sa imi ceara un email sau un numar de telefon, imi cere acel cod 8-digit care il pot afla doar daca sunt logata pe acel cont de Youtube. Nu inteleg unde-i logica. Daca m-ar trimite la "scrie emai-ul tau aici pentru resetarea parolei, as putea sa-l recuperez ca emai-ul il stiu dar ei imi cer acel cod.

2 răspunsuri:
| vilaflorin a răspuns:

Ai putea sa il recuperezi da e foarte multa bataie de cap si nu merita!
Cand ma refer la bataie de cap ma refer ca trebuie sa dai email la google si dupa aceea sa verifice ca esti tu cu o poza dupa buletin si chestii!

| ArchieAkita explică (pentru vilaflorin):

Pai n-au de ce sa-mi ceara buletin daca stiu email-ul si parola acelui cont. Faza e ca, mereu cand dau la "am uitat parola", in loc sa imi spuna "scrie un email" imi spune, scrie codul 8-digit pe care il ai doar daca esti deja logat cu acel cont, altel nu ai cum sa il stii. nu inteleg logica.