| PastilăBă a întrebat:

Buna!happy
Am o mica[mare] problema!whistling
Am descarcat Amazing Photo Editor, si daca vreau sa intru intr'o poza mi se deschide cu acest programstraight face
Ce as putea sa fac sa se deschida normal?big grin
[Funda si vot]:X

Răspuns Câştigător
| angel22 a răspuns:

Deci... dai click dreapta pe poza, apoi pe PROPRIETATI si dupa dai pe CHANGE... iar din acea lista de programe dai click pe programul pe care`l vrei u si pe care l`ai folosit si dupa dai OK. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Fi atenta : da clik dreapta pe o poza si du-te la ''deschidere cu''->si in urmatoarea fereastra da clik pe alege program implicit! Ti se va deschide o noua fereastra de unde alegi tu cu ce program vrei sa deschizi poza si dai clik OK! Dupa aceea toate pozele tale se vor deschide cu programul ales de tine! Succes!

| sonya a răspuns:

Buna. Dai click dreapta pe poza dai open sau open with si selectezi de acolo cu ce vrei sa se deschida. Si tot de acolo undeva jos ai de bifat o casuta always use bla bla...adica sa deschizi mereu cu acelasi program pozele.

| userr a răspuns:

Mergi la control panel apoi la default program si aacolo selectezi cum sa se deschide fisierele tip,, jpg'',, img''

| тøхх a răspuns:

Pai da click dreapta pe poza. Open with>Choose default program.>Alegi programu cu care vr sa se deschida>Bifezi casuta cu Always use the selected[bla bla] si dupa ok.winking

| Manuelu123 a răspuns:

Deci selectezi o poza oarecare sa aiba terminatia gen jpg sau.

Dai click dreapta > Open with > Choose default program ( dai click) > si dai Windows photo viewer si bife "Always use the selected program to open this cand of file "
Asta daca ai windows7 da si la xp e la fel, succes tongue

| Manuelu123 a răspuns:

Deci selectezi o poza oarecare sa aiba terminatia gen jpg sau png.

Dai click dreapta > Open with > Choose default program ( dai click) > si dai Windows photo viewer si bife "Always use the selected program to open this cand of file "
Asta daca ai windows7 da si la xp e la fel, succes tongue

| Ada11 a răspuns:

Pai dai click dreapta pe el, tii mous-ul pe deschidere cu... si alegi un program de vizualizat poze, cum ar fi picasa

| Ada11 a răspuns:

Dai click dreapta, mergi la "deschidere cu" si alegi un program de deschis poze

| blonduu a răspuns:

Click dreapta pe orice poza, dai la properties, si undeva scrie Open With, acolo dai change.si o sa iti apara o lista cu programe, si dai pw Windows Photo and Fax viewer.sau ceva de genu.si dai ok