| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am o placa video Asus Nvidia Geforce GTS 450 OC edition si in jocul Hitman Absolution ( care s-a lansat de curand) imi ajunge placa video pe la 70-73 de grade, vreau sa stiu daca este mult si daca o va afecta pe termen lung nu vreau sa ma trezesc de sarbatori ca mi se arde placabig grin

3 răspunsuri:
| Anonimuuuussssss a răspuns:

Da,e mult si e posibil sa cedeze la un moment dat...du-o la un control.s-ar putea sa aiba vreo piesa care nu merge bine. Funda?

| bassmusic a răspuns:

Daca are ventilator, du-l la 100%100. Si eu am avut acesta problema

| Popescu_Daniel_1989 a răspuns:

Nu are nicio problema. Placa ajunge la temperatura asta pentru ca este OC (overcloacked) si jocul cere mult. Iarasi asigura-te ca racirea se face cum trebuie si unitatea nu este plina de praf. Mai multe despre IT gasesti aici http://www.arena4it.ro