| Lady a întrebat:

Bunahappy
am o problema.
am internet de la clicknet, iar de curand(2sapt) mi-am schimbat modemul(era un sp 330 care imi facea aceleasi pb.initial mi.au sp ca e de la pc, iar cand a venit echipa s.au convins ca modemul e de vina). Acum am un huawei hg655b, conectat la placa de retea. Joi seara nu. mi mergea nici wireless-ul si nici prin cablu. Am sunat ieri (vineri) la ei mi.au zis sa dau reset si sa. l configurez lucru ce. l facusem inainte doar ca nu puteam intra pe site. Dupa asta au ajuns la concluzia ca am probleme cu placa de retea. La device status imi spune "this device is working properly". am instalat din nou driver. ul si dupa atatea chinuri si. a revenit cat de cat.
Azi dimineata iar nu. mi merge doar ca de data asta wireless. ul imi merge.
ce as putea sa fac?
Va rog ajutati.ma!
Multumeschappy

3 răspunsuri:
| MariaO a răspuns:

Aceleasi probleme le-am avut si eu cu cei de la Clicknet. Dupa o jumatate de an in care am avut net cu taraita, si dupa cateva amenintari ca reziliem contractul, am aflat care era de fapt problema: ei ne-au propus sa avem o viteza prea mare, pe care cablurile din zona in care lucuiesc nu o suportau. Pana la urma ne-au micsorat viteza si asa am scapat de probleme. Iti sugerez sa suni si sa intrebi daca nu cumva e din cauza vitezei.

| Lady explică (pentru MariaO):

Nu cred ca e din cauza vitezei.
am ab de 2mb cea mai mica viteza si pana acum era suficient.sad
multumesc pentru raspunshappy

| MariaO a răspuns (pentru Lady):

Ah, daca ai doar atat, da, asa e, nu este problema la viteza. Nu ai pentru ce happy