| Mădă0611 a întrebat:

Buna! Am o problema cu antivirusul, Avast free. Imi blocheaza pc-ul cand se actualizeaza, nu anunta nimic, il inchid de la buton, apoi cand il deschid, hopa, "v-am actualizat"... asa ca vreau sa scap de el, deci intrebarea e ce antivirus imi recomandati? Gratuit, simplu. Nu umblu pe site-uri dubioase, nu fac plati online, nu jocuri. Acum cativa ani aveam AVG si mergea incet pc-ul.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Și antivirusul oferit de către Microsoft e bun sa știi, doar sa fii mereu la uptate la zi asta e important, nu uita de un upgrade de ssd, memorie RAM

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
În primul rând, antivirusurile free sunt frecție cu apă, nu te protejează deloc. Pentru protecție cibernetică ar trebui să ai cu licență, ceva.
Ești mai vulnerabil cu produsele free antivirus decât dacă ai avea o licență, pe un produs.

| RAY a răspuns (pentru Octavian81):

Bidifender oferă 3 luni gratis, total security

| Octavian81 a răspuns:

Eu de ani de zile m-am obișnuit achizitionez Bitdefender cu licenta. Știu ca dau un ban, dar am protecție corespunzătoare.