| Anne18 a întrebat:

Buna am o problema cu laptopul.Cand il deschid si il aprind ecranul se stinge si se aprinde si am observat ca firul din balama din partea stanga cand il ating cu ceva face ca ecranul sa se stinga si sa aprinda. Dati-mi un sfat ce pot sa fac am incercat sa il desfac dar nu am putut face nimic la el.Cam cat m-ar costa sa-l duc la reparat? ati mai patit asa ceva? Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Salut, te poate costa intre 5 lei si... un replacement dragut la cine stie ce integrate din sistem, care nu este necesar. Cel mai simplu reparatia consta in a-ti cositori firul respectiv de contact. In mom asta nu pare un aspect trivial in utilizarea aparatului, dar cu timpul firul se va slabi tot mai tare, pana va ceda. Iti sugerez sa il repari cand vei dispune de bugetul necesar, acum ca vin pregatirile de sarbatori, sugerez sa mai astepti putin, pentru ca si preturile tind sa fie mai maricele si bugetul mai restrans. Ma astept sa te coste undeva la 50 lei, +/-. Cel mai probabil cu -.

O seara frumoasa.

| Anne18 explică (pentru Seby90):

Mersi mult sper sa-l pot repara pentru ca e foarte important pentru mine mai ales ca l-am primit cadoutongue

2 răspunsuri:
| Cantoru a răspuns:

Salut! Uite, eu nu am păţit aşa ceva, dar din experienţa mea nu prea mare în lucruri din astea de software cred ca firul acela despre care vorbeşti tu este cel care face să ţi se aprindă ecranul. Probabil nu o să-l poţi repara, mai ales daca nu te pricepi, prin urmare este o piesă importantă a laptopului care v-a costa un pic ( nu o să fie prea ieftin). Sper să îţi rezolvi problema. Baftă!