| hellohi a întrebat:

Am o problema in legatura cu telefonul mobil.
Am un Samsung si mi s-a umflat bateria. Pe langa asta ma tine foarte, ce foarte. extrem de putin, in jur de 5 minute si mi se duce si se inchide...
Pe langa asta din cele 5 minute cel putin 1 minut, asta e ca asa se pregateste sa se inchida, zic eu, de exemplu daca sunt pe messenger la o conversatie, imi iese din ea intra la altcineva, da pe detalii, apoi iese din aplicatie si apoi intra pe meniu, isi face de cap dupa care se inchide...
E din cauza bateriei? Trebuie schimbata sau e de la telefon? Si de unde imi pot achizitiona o baterie, si nu vreau sa o iau neaparat online daca se poate, multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce o mai tii daca este umflata? Gasesti baterie la service de telefoane.In jur de 40 de lei.

| halogen001 a răspuns:

Daca e umflata, trebuie schimbata. Dupa aceea, vei vedea daca mai sunt si alte probleme. Baterii se gasesc la magazinele care vand telefoane, centre de reparatii telefoane. Eu am mai cumparat baterii de pe Okazii.ro si au fost bune. Trebuie cautate dupa modelul telefonului. Pot costa in jur de 20 - 50 lei, depinde si de telefon si daca se comanda prin posta, mai costa inca 10 lei transportul.