| RealityCheck a întrebat:

am o problema la Pc in ultimul timp imi apare pe fiecare browser ca si pagina principala doar sweet-page.com si nu pot scapa chiar daca dezinstalez browserul respectiv tot asa imi apare, si cand intru pe youtube imi apar numa reclame chiar si peste video cum pot scapa de astea, va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce stiu tu este adevarat, dar uneori nu merge deoarece este un program instalat in calculator. RealityCheck Omule cauta in Contro Panel la Instal/Uninstal Programs ceva care contine in nume sau are logoul de la sweet-page, dezinstaleaza-l si apoi fa ce a zis mosul de mai sus!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce browser foloseşti, este puţin diferit.
-La Mozilla Firefox: Unelte/Opţiuni/General, la Când Firefox porneste bifezi Arată pagina mea de start, la Pagina de start scrii http://www.google.ro şi dai OK.
-La Google Chrome: Personalizare/Setări si la Cautare alegi Google.
-La Internet Explorer: Tools/Internet Options/General, la Home Page scrii http://www.google.ro, dai Apply si OK.
De asemenea ar trebui sa intri in unelte/suplimente/extensii si sa stergi de acolo, daca iti apare, acea pagina.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Trei observatii:
-Nu mie trebuie sa-mi raspunzi ci utilizatorului care a pus intrebarea.
-Sunt un om in varsta dar nu ma socotesc "mos".
-Un pic de respect nu strica nimanui, mai ales fata de un om in varsta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu stiu cu ce te-a deranjat ca am afirmat ca ceea ce ai zis tu este total adevarat dar uneori nu merge dincauza acelui program. nu stiu cu ce te-a deranjat acel "mosul"nu era ceva de rau oricum...
Da la acel raspuns am gresit acel "stiu" stebuia sa scriu "stii" dar a sarit mana pe "u".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ce stiu tu este adevarat, dar uneori nu merge deoarece este un program instalat in calculator. RealityCheck Omule cauta in Contro Panel la Instal/Uninstal Programs ceva care contine in nume sau are logoul de la sweet-page, dezinstaleaza-l si apoi fa ce a zis mosul de mai sus!

| andreyuu a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ne spui ce browser folosesti. Pe Chrome poti instala ADBlock. In orice caz, la orice browser, ar trebui sa intri la setari si sa setezi ca fiecare tab nou sa ti-l deschida cu pagina google.ro sau sa ti-l lase gol.

| K0sti a răspuns:

Pai normal ca nu poti, ca pe langa browser mai e bagat si in registri la Windows si in alte locatii! Da o devirusare full cu Bitdefender sau Kaspersky, suplimentat cu un Malwarebytes!

| al3xander a răspuns:

Esti infectat cu adware, foloseste utilitarele astea pentru dezinfectie:
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
http://www.bleepingcomputer.com/download/junkware-removal-tool/
dezactiveaza orice antivirus activ la rularea lor ca sa nu intre in conflict