| Frumu1818 a întrebat:

.Am o problema legata de Windows si va rog sa raspundeti cu seriozitate maxima...Multumesc!
Deci. Am un laptop Lenovo legion y520 15ikbn pe 32 biti.Mi-am instalat windows8.1 pro(l-am si activat).
Bineinteles, la inceput fix driverele cele mai importante lipseau adica cele de internet.
Dupa ce am facut cercetari amanuntite mi-am instalat driverele(qualcomm atheros qca61x4a si realtek ethernet) si cateva care cred ca nu erau necesare si acum problema mea.
Nu stiu ce sa mai fac pentru ca eu am conexiune wifi, adica laptopul mi-o vede dar cand da sa se conecteze imi apare:Cant connect to this network.In ciuda faptului ca eu acum scriu de la un alt laptop conectat fix la aceeasi retea, deci nu e de vina routerul.
As avea nevoie de ajutor.....Nu stiu ce sa mai instalez si ce sa mai fac.

Detalii suplimentare:Mai am 2 drivere pe care nu le-am instalat(pci simple communication controller si 3d video controler)si mai am 2 unknown device-uri care au hardware IDssadacpi/ven_int&dev_345d si ACPI\VEN_VPC&DEV_2004 )Am cautat pe internet dar nu am gasit nimic folositor..Va rog..Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Variante: Pune un Windows 10, e mai ok, mai optim etc. Instaleaza driverele de pe site-ul producatorului tau, sau cu o aplicatie gen drivereasy/3dp chip etc. Da-ti reteaua pe open, chiar 2.4 sau 5 ghz daca ai asa ceva sau incearca pe 20/40 mhz, ori vezi sa introduci datele corecte. Altceva, nu prea ar avea problema, maxim sa ai placa de retea defecta dar slabe sanse.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu te poti conecta, fiindca n-ai introdus parola corecta.
Ai grija mare la litere mici si mari, au coduri diferite, iar routerul si laptop-ul le trateaza diferit!

| Gyorgyno a răspuns:

Incearca 3DP Net! Eu asa am rezolvat priblema!
https://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_en.php