| OfficialFallingStar a întrebat:

Buna!
Am o problema...Nu mai imi merge sunetul. Boxele sunt bagate in priza, sunt bagate in calculator (dar totusi sunt 2 gauri pentru boxe - una verde si una albastra, iar eu am bagat in albastru- si nu stiu care e buna). Nu mai stiu ce sa fac.
Cine stie o solutie pentru problema mea?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi ar fi 3 cauze; ia-le prin excludere. Pune mufa Jack în mufa verde de la PC(pentru că acolo este ieşirea audio principală, în cea albastră se mai poate adăuga un set de boxe, asta dacă vrei să ai un sistem de 4 boxe(cvadrofonic îi zice)). Dacă nu se aude nici un sunet şi ştii precis că boxele sunt bune şi pornite atunci mai pot fi 2 probleme; una ar fi lipsa driverului audio.Această problemă se rezolvă prin instalarea acestuia de pe CD-ul cu care vione pc-ul tău atunci când l-ai cumpărat/primit, etc. Dacă nici după asta nu vei avea sunet atunci înseamnă că e o problemă de hardware, adică s-o dus placa audio, Succese.

| OfficialFallingStar explică:

Bun! Am bagat in cea verde si tot nu merge. sad

| кא๔ a răspuns:

Hey. uite un sfat. cel putin ajea am fascut eu.Cauta cd`ul de instalare a pacii audio si instaleaza-l. spre sa mearga la mine a avut efect. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-l in cea verde

| dink08 a răspuns:

Schimba, Baga jacku ( mufa) in gaurica verde tongue

| DeyvDavid a răspuns:

Baga si in albastru si in verde si daca nu iti merge e din cauze placii de sunet. Sper ca te-am ajutat funda te rog puppy dog eyes

| FightLoveHope a răspuns:

Eu le am bagate in cea verde.
O alta problema ar fi ca s-ar putea sa nu ai sunetul instalat( mi s-a intamplat) sau sa ai ceva defect in unitate( placa de sunet cred ca se numestehee hee )

Succes!

| Daniel_6699 a răspuns:

Total gresit! Mufa de la boxe trebuie bagata in calculator in gaura verde, iar daca ai microfon il pui in gaura albastra.

| cartoful21 a răspuns:

Boxele se baga in cea verde, de obicei se află in mijloc. happy