| AdrianMar a întrebat:

am o problema nu pot sa instalez windows Xp, pe un laptop HP655, inainte sa-mi apara sa fac partitiile imi da o eroare cu ecran albastru. Cine ma ajuta? Dau funda si tot ce vretti.

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Ai nevoie de un windows xp cu SATA Drivers integrat, cum ar fi acesta:
Windows XP Professional SP3 Nov 2013 + SATA Drivers [ThumperDC]
Il dai jos, arzi un cd si-l instalezi.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E blue screen sau ecranul mortii de windows. eroarea aceasta e un blestem deoarece poate fi cauzat de multi factori. tasteaza in google blue screen xp

| gelu1970 a răspuns:

Macar scrie ce eroare e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Pai aia ma intreb si eu. Poate fi fatal error sau alta.

| pbsolver a răspuns:

Asigura-te ca in bios ai setat optiunea cu AHCI/IDE MODE

| AdrianMar explică (pentru pbsolver):

Problema este ca in Bios nu am aceasta optiune pentru ca nu imi vede HardDisk-ul

| pbsolver a răspuns (pentru AdrianMar):

Hdd-ul e functional?