| anonim_4396 a întrebat:

Am o tableta pe care am primit o de Craciun si se descarca bateria foarte repede cam in 30 min.Pot sa fac ceva ca sa tina mai mult?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da; să mergi cu ea la garanție, pentru că nu e normal ca în doar 6 luni să-i moară bateria în halu' ăsta.

| Ady3835 a răspuns (pentru mihai69):

Degeaba te duci cu ea la garantie ca nu iti schimba bateriawinking. Garantia este pentru piesele electronice si daca se strica din motive naturale. Nu ai sa vezi pe nicaieri ca iti garanteza bateria. Daca stai pe internet pe tableta prin wi-fi se duce imediat sau te joci continuu

| mihai69 a răspuns (pentru Ady3835):

Da' ce, bateria nu e piesă a aparatului? O cumperi de la supermarket?!? Are și bateria garanție, minimum un an de zile! (normal, chiar doi).

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Du-o inapoi s-o trimita la garantie.Ameninta-i cu OPC-ul.Trebuie sa tina macar 4 ore.