| oana9876 a întrebat:

am si eu de vreo saptamana un iphone 3gs 8gb, l-am luat de la cineva, nu este nou si as vrea sa imi instalez ios 5.1. nu ma pricep foarte bine, dar ma sfatuiti sa fac update-ul? mi se sterge tot din telefon inclusiv contacte, poze, etc? si din cate am inteles e posibil ca nici cartela sa nu mai mearga in telefon (eu am Vodafone), si nu stiu exact ce sa fac sa nu am probleme de genul asta. astept sfaturi happy mersi.

Răspuns Câştigător
| Dvdenco a răspuns:

Da se sterge tot tin el cand faci updateul iar cartela nu iti va merge decat daca telefonul a fost blocat pe vreo retea si decodat cu cidya

| oana9876 explică (pentru Dvdenco):

Are cidya instalat, deci sa inteleg ca singurul risc ar fi sa mi se stearga toate contactele, mesaje, poze, etc de pe el?

| Dvdenco a răspuns (pentru oana9876):

Nu se va sterge cidya daca vei face asta