| Raluka_Ralu_1991 a întrebat:

Am si eu nevoie de un soft ceva de instalare pentru un mp3 Samsung YP-K3. Am windows xp si nu am cd de instalare deci nu mi-l recunoaste.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Depinde ce sistem de operare ( ce Windows ) ai, poţi căuta "manual" ( din Win ) driver pentru mp3, dacă nu-l recunoaşte - dar ar TREBUI să-l recunoască.

Windows-ul nu-ţi arată "found new hardware"?
Dacă îţi arată şi nu-l recunoaşte şi ar trebui să-ţi arate "unrecognized hardware", etc.

Încearcă să-l cuplezi pe alt usb, ori vezi cu alt cablu de date - dacă nu-l vede DELOC!

Găseşti drivere şi software pe pagina oficială Samsung, la linkul :
http://www.samsung.com/my/support/model/YP-K3QB/XME-downloads

Click pe Firmware şi setezi ce doreşti de acolo ( în funcţie de sistemul de operare ), downloadezi, dezarhivezi şi instalezi.

La fel şi cu softul, dacă e nevoie...

1 răspuns:
| djdani1 a răspuns:

Trebuia sa ti-l recunoasca fara nici-un cd! Vezi daca merg porturile usb si cabul de date.
Bafta!