| angelamaria a întrebat:

am wi-fi la telefon si o retea wireless in casa si as vrea sa ma conectez la internet dar reteaua e securizata si nu stiu care e parola. Cum as putea sa o aflu sau care ar putea fi! Dau funda :*::* va rog vreau si eu un raspuns care sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| sleeky1532 a răspuns:

Du-te la wifi si tine apasat pe buttonul de reset undeva pe la 4-5 minute cu o scobitoare. Va reseta router-ul la setarile din fabrica. Dupa o sa cauti pe internet parola si id-ul routerului tau(acum nou nout) si ti-l vei seta cum vrei.( in cazul tau pui o parola si iti cumperi lecitina)

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Uita-te pe spatele routeru-lui.Ar trebui sa fie lipita acolo. Daca nu e dezinstaleaza si reinstaleaza router-ul.

| angelamaria explică (pentru horia2012):

Am incercat toate codurile de acolo, dar daca e vorba de instalat si dezinstalat nu ma pricep.

| oldschoolrom a răspuns:

Daca ai wireless tocmai in casa ta inseamna ca nu iti mai cunosti parola, dezinstaleaza-l si instaleaza-l iar si cand iti cere parola baga una mai simpla(eventual primele cifre sau primele litere din alfabet).

| angelamaria explică (pentru oldschoolrom):

Nu ma pricep sa instalez si sa dezinstalez.

| andrew2008 a răspuns:

Ai si un calculator care e conectat la reteaua respectiva?

| angelamaria explică (pentru andrew2008):

Da, dar nu mai merge dar a ramas conectat si calculatorul.

| andrew2008 a răspuns (pentru angelamaria):

Pai poti deschide computerul? daca poti te pot ajuta daca nu nu am cum

| andrew2008 a răspuns (pentru andrew2008):

Sau te pot ajuta sa il resetezi is sa il instalezi dar asta presupune sa fii langa router si sa ai un pc functional!