| anonim_4396 a întrebat:

Buna,Am si eu o Intrebare.:Care dintre Windows-uri este mai bun pentru pc meu in Jocuri Windows Xp Sp3 sau Windows 7 64 Bit?, Pc are urm config:Ram 2 gb, placa video Intel g41, HHD 500 Gb, Proc Intel Celeron DualCore 2.60 Ghz, Sursa 420W
Astept Un Raspuns...

Răspuns Câştigător
| greatLOL a răspuns:

Salut,prietene! Din experienta mea, iti recomand cu drag Windows XP Sp3. Windows 7 nu s-ar potrivi pentru PC-ul tau deoarece:RAM-ul este prea putin, Placa INTEL este destul de bunicica, HDD e bun, iar procesorul este slabut.Chiar daca Windows 7 are apperance-urile mai fainute din punct de vedere vizual,"mananca" o groaza de memorie video.Stiu ca la Windows 7 nu mai trebuie sa instalezi toate driver-ele, etc.Dar nu se merita.Iti recomand cu drag a 2-a oara Windows XP Service Pack 3. O zi Buna in continuare iti doresc.

24 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

La ce configuratie ai, poti sa pui pe care vrei, ca tot naspa o sa mearga jocurile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Windows 7 ca este mai performant si merg jocuri noi bafta!

| Rapidistu47 a răspuns:

Depinde de ce windows ai avut prima oara pe calculator/laptop daca a fost windows xp atunci tot windows xp iti trebuie big grin

| KzO a răspuns:

Eu zic ca windows xp deoarece cele mai multe jocuri sunt facute pentru windows xp... cei drept windows 7 este mai performant dar eu zic ca este mai mult pentru programe eu iti recomand sa bagi windows xp sau daca vrei tu chiar pe amandoua

| greatLOL a răspuns (pentru KzO):

WTF?straight face Amandoua? Pentru ce configuratie are? Du-te ma si invata ITlaughing

| monstrulet a răspuns (pentru greatLOL):

Macar el sa invete, daca tu nu stii!

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Ba jmechere.Eu am urmatoarea configuratie si merge pe Windows 7 Ultimate GTA 4 la Medium perfect:Nvidia 9500GT DDR3, 2 GB RAM 1333 Mhz, Procesor Intel Dual CPU E2200 2.2 GHz, HDD 1TB intern, 1 HDD 500GB extern, Sursa 500W.Nu mai comenta ca un N00B.Cand o sa stii ceva, atunci mai comenteazawinking

| monstrulet a răspuns (pentru greatLOL):

Invata sa citesti, nu te-a intrebat nimeni ce rabla de pc ai.
Si poate sa instaleze chiar 4 windowsuri si linux, nu mai vorbi daca habar n-ai.

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Bine l. abarule. Daca lui crezi ca o sa i se miste,(la ce configuratie bunicica are )Mario sacadat, esti un taran.

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

A,si in caz ca nu stiai, informeaza-te putin si afla ca Windows 7 mananca din memorie.Si o sa i se miste jocurile mai prost.Asta e, daca esti un taran care stie si el putina informatica si sustine ca configuratia pe care o are e slaba.Tu crezi ca toata lumea isi permite Alienware ca tine ma?

| monstrulet a răspuns (pentru greatLOL):

Hai ca esti prea n00b, intoarce-te inapoi la cs, ca atat stii.
Cine e pomenit de mario sau Alienware? de ce o freci aiurea?

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Nu am jucat si nu ma voi juca Metin sau CS.Iti recomand cu mare drag tie acetse jocuri.Din comentariile facute de tine reiesa ca tu ii tratezi cu dispret pe cei care au o configuratie mai slabuta, care in 2009 sau 2010 era foarte buna.Ai zis ca o sa ii mearga prost jocurile.Chiar toate sau numai alea din 2011-2012 care cer o configuratie excelenta pentru un minim.Si nu sunt la.bar ca tine sa o frec aiurea.winking

| monstrulet a răspuns (pentru greatLOL):

Esti doar un putoi de 12 ani care se crede mare smecher pe net.

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Serios? De unde stii? OoO ma cunost?laughing Uite ma n00b-ule sa-ti fac in ciuda am 20

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Apropo daca nu te doare mana dupa frecat, uita-te pe canalul meu de TPU si vezi ce comentarii am facut.La 12 ani nici nu stiam ce e ala PC.Ce sa-ti facstraight face

| monstrulet a răspuns (pentru greatLOL):

Mi-e mila de tine daca ai 20 laughing

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Da,sigur.Tu cat ai ma?

| monstrulet a răspuns (pentru greatLOL):

Mai mult decat varsta ta reala.

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Bine ma.Real am 15.straight face

| monstrulet a răspuns (pentru greatLOL):

Si vorbesti asa urat la varsta ta? esti cumva tigan?

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Adica cum? Ma exprim urat? Sau folosesc cuvinte obscenestraight face

| monstrulet a răspuns (pentru greatLOL):

Cam ambele

| greatLOL a răspuns (pentru monstrulet):

Bine bine, gatalaughing

| greatLOL a răspuns (pentru greatLOL):

LoL