| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. Mi-am luat un telefon nou si am constatat ca nu mai apar anumite contacte si mesaje pe el. Apoi, am realizat ca acestea s-au salvat in telefonul vechi, nu pe cartela.
Exista vreo posibilitate sa le transfer pe telefonul cel nou? Dau si acea ravnita funda. Mersi.

Răspuns Câştigător
| elvira80 a răspuns:

Cei de la Germanos au in Shop-uri un dispozitiv de transfer. Se poate sa le stochezi si in pc insa este mai complicat, depinde de modelul de telefon pe care l-ai avut. Incearca sa mergi chiar la unul din operatorii de telefonie mobila, cu siguranta te vor ajuta real cu sau fara dispozitiv. Succes!

5 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Bagi cartela in telefonul vechi si transferi contactele si mesajele pe cartela

| onik91 a răspuns:

Depinde de telefoane. Nokia au u sistem de transfer a fisierelor inclusiv a contactelor.se cheama sincronizare Nokia sau ceva de genu.se transmit prin bluethoot

| Monicaツ a răspuns:

Bagi cartela inapoi in telefon si muti contactele pe cartela, cred ca si mesajele le poti muta.

| anonim_4396 explică (pentru Monicaツ):

Da, asta am incercat sa fac, insa optiunea de mutare a mesajelor pe sim nu e valabila.
varianta cu usb-ul in pc, m-ar ajuta?

| Monicaツ a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu usb nu merge, adica nu cred ca merge. Poate sa bagi o alta cartela si sa le trimiti pe telefonul nou... atfel nu stiu.