| Elena_Simina_1992 a întrebat:

am si eu o intrebare, nu imi merge niciun webcam in unitate..am 3 si niciunul nu mai functioneaza din cauza unei erori! imi arata ca un driver nu e instalat si nu il gaseste nici windows-ul! am cd-urile d l camera degeaba...cand introduc web-ul imi arata ceva gen ca nu il recunoaste.dar mouse-ul care e tot pe usb il vede! ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Trebuia sa postezi si eroarea, asta sa vedem si noi despre ce e vorba.
Posibilitati:
Driverele la usb nu sunt instalate(nu are treaba cu driveru de la camera web)
Posibil sa ai instalat un windows pe 64 de biti si driveru sa fie pe 32(x86)
Instaleaza slimdrivers si fai un update general.
Incearca toate porturile.
Daca systemul e pe 32 de biti, asta va rezolva sigur problema=> http://slimdrivers.joydownload.com/&c=123? gclid=CIuJwsjihLwCFcZc3god6ykAlQ
Succes!

| PedoBarbie a răspuns:

3 ce? camere, unităţi, pc-uri?

| Doctorfishadi a răspuns:

Descarca 3d chip, il instalezi, il deschizi si iei cu el drivere pentru ele.Sunt functionale sigur.Iti deschide o pagina cu explorer si selectezi ce win ai si descarci driverul. Daca nu te descurci sa imi zici.

Răspuns utilizator avertizat
| parvuconst a răspuns:

Inseamna ca driverele camerelor nu functioneaza pe actualul tau sistem de operare.