| swampy a întrebat:

Buna am si eu o intrebare urgenta, acu ca este craciunu intru in posesia uno bani si as vrea sa aflu parerea voastra despre cateva pise pe care as verea sa le cumpar. am un procesor intel dual core 2.00 3 gb ram si placa video 512 nvidia gt 8500 as vrea sa schimb placa video sau procesoru care credeti ca este mai important sa-mi mearga mai bine jocurile sa-mi schimb placa video sau procesoru?

3 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Video e buna, si procesorul ca merge mai rapid, desi frecventa putea fi mai buna.
daca nu ai altceva mai bun pe care sa dai banii, parerea mea - procesorul.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un overclock la procesor si cumpara o placa video mai buna. Iti recomand pe aceasta : http://www.emag.ro/......430OC-1GL. Slot:PCI Express 2. 0 x16Procesor Video:NVidia GeForce GT430, Suport DirectX (Versiune):11Latime De Banda (GB/S):5Suport OpenGL (Versiune):4. 0, Capacitate Memorie (MB):1024Tip Memorie:DDR3BUS Memorie (Biti):128Frecventa Memorie (MHz): 1800, Frecventa Procesor (MHz):730. Merita la doar 330 ron

| Alino_3397 a răspuns:

Procesoru.
placa ta este inca buna.
happy