| Winstons a întrebat:

Am si eu o problema! Am lasat fara sa vreau un difuzor mai maricel langa televizor timp de vreo 5 zile si acum arata totul in mii de culori! Ce sa-i fac sa-si revina? sad

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Tu nu ai ce-i face, dar un depanator Tv o să aibă.Ai demagnetizat bobina tubului cinescopic.
ca artificiu încearcă să scoți Tv-ul din priză și să-l pornești de câteva ori de le buton. Apoi repornește-l și dacă nu-și revine, cheamă un depanator Tv.Succes

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Aia cu "am lasat fara sa vreau"...nu se poate! Aia e gogorita!
Televizorul il lasi in standby?

| Jipa95 a răspuns:

Dupa cum sti si tu difuzoarele au magneti in ele. In momentul in care sunt asezate langa un tv ( cu tub ) se magnetizeaza, culorile dereglandu-se. Cei de la centrele de depanare TV au un dispozitiv cu care realizeaza demagnetizarea tuburilor cinescop. Deci te sfatuiesc sa te adresezi centrelor de depanare TV.

Numai bine!

| StefanKogut a răspuns:

Pune o bucata mare de fier langa el, tot pentru vreo cinci zile, si in timpul asta nu-l folosi si scoate-l din priza.