| Cococococoococo a întrebat:

Am si eu o problema cu Smart TV Horizon. Nu mă mai pot conecta la net pe el! Netul merge pe telefoane, dar pe televizor nu merge. Pe Netflix imi apare "Este posibil ca dispozitivul tau sa nu fie conectat la Internet. Asigura-te ca functioneaza conexiunea. Se reinacarca in... secunde." + un cod. Exact la fel și pe YouTube. Cand dau in setari retea/internet sa ma conectez la net, imi apare : tip retea; test viteza internet, setari avansate, Wake On si Neconectat. Faza e că, nu îmi apare unde să bag parola de la net. Stiti cum pot face sa ma conectez la net? Am apăsat greșit și de-aia nu imi apare sa bag parola? Va rog, în caz de stiti cum sa ma conectez la net, îmi puteți răspunde cu pașii! Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Iti detecteaza reteaua sau nu? Daca da, vezi sa introduci parola corect (sau da-i open din router, fara parola). Daca nu, schimba cum emite routerl : a, b, g, n, 2.4, 5ghz, 20/40mhz, mixed etc. si-ar trebui sa mearga, sa-ti detecteze. Tu cel mai probabil vrei s-o conectezi cu WPS dar asta merge doar daca ai asa ceva pe router.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Https://www.emag.ro/televizoare/brand/horizon/c
79 produse, 36 dintre ele au wifi, deci 43 nu au wifi

si daca nu ai unde sa iti bagi parola atunci foarte probabil ca nu are wifi
asa ca ori bagi fir de net, ori iei alt tv

iar daca imi raspunzi la mesajul asta si imi dai modelul exact al televizorului pot sa verific pentru tine