| byanca80 a întrebat:

am si eu un telefon Nec adus din Italia de catre bunica mea.Si acum nu stiu ce are de fiecare data cand ii bag cartela mi se aprinde si imi scrie error usim si dupa aceea controlare usim si cand dau controlare usim imi suna si dupa imi apare din nou error usim.Credeti ca mai merge facut s-au din ce cauza imi face asa? dau vot pentru cel mai de folos raspuns.

2 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Probabil e codat într-o rețea din Italia. Mergi cu el la un service sa vezi ca o sa zică acolo.

| CristianCRS a răspuns:

Da cel mai probabil este codat pe o anumita retea din Italia, mergi la un service GSM si cei de acolo il vor debloca, in functie de cat de nou si complex este telefonul preturile pleaca de la 35 RON si ajung pana la 100 RON, dar cred ca al tau va costa in jur de 50. Succes!