| quiria a întrebat:

Am un document salvat in powerpoint 2007 vreau sa il transform in power point 2003.se poate?
astept raspunsuri urgent!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sus, in coltul din stanga al paginii power point ai File, iar din optiunile lui alegi "Save as..."
Daca nu ai bara de meniuri sus "File Edit View Insert", atunci trebuie sa intri intai in programul Power Point (Start -> Programs -> Microsoft Office -> Power Point). Ca si cum ai face un proiect nou. Si tot in File alegi "Open" si cauti pe hard prezentarea pe care vrei sa o modifici si dupa ce se incarca in program (power point) ii dai Save as..., dupa indicatiile date in mesajul anterior.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Intra in documentul in format 2007, salveaza-l cu Save as... (sau "Salveaza ca..."), Iar sub casuta de jos a ferestrei in care poti denumi manual fisierul mai e o casuta cu formatele in care poate fi salvat. Printre ele se afla si power point 2003 (office 2003).

| quiria explică (pentru dannyel86):

De unde sa-l salvez cu save as? unde e save as? eu nu gasesc save as in ppt.