| Madalin21 a întrebat:

Am un Iphone 4s nou, cumparat deci problema este ca nu pot suna si nu pot fi sunat, nu pot trimite mesaje si nu pot primi mesaje. L-am restartat, Am revenit la setarile din fabrica si nimic. Ce sa fac? Urgent.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai uitat la sim? Poate fi cartela arsa.Mergi acolo de unde l-ai cumparat.

| Madalin21 explică (pentru darrio2007):

Mi-am luat cartela noua de la Orange.

| darrio2007 a răspuns (pentru Madalin21):

Inseamna ca telefonul este cu problema.Clar.

| Madalin21 explică (pentru darrio2007):

Nu este deoarece e nou din fabrica. Si l-am probat a mers 5 zile si dupa am luat alta cartela si nu mai merge...

| darrio2007 a răspuns (pentru Madalin21):

Iar telefonul de unde l-ai cumparat?

| Madalin21 explică (pentru darrio2007):

Orange

| darrio2007 a răspuns (pentru Madalin21):

Este in garantie.Si se va repara.Mergi la magazinul de unde l-ai cumparat si ei ti-l trimit la service.