| RebecaManea a întrebat:

am un laptop Acer,si cand nu e bagat in priza, sau are 60-70% se ia lumina la el,adica se face ecranul foarte intunecat
stiti cum pot sa rezolv? este asa de cand il am, vreo 5 luni.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In optiuni de energie cum il ai configurat?

| Irinelp a răspuns:

Salut urmeaza urmatorii pasi / intra la demaraj dupa la panou de configurare, dupa la aparente si personalizare dupa aceia intra la afisaje dupa intra la ajustare lumina si aici ai doua optiuni, uzaj normal care este si recomandat si a doua optiune economie de energie, tu alege-l pe cel normal, scrie acesti pasi de urmat pe o hartie ca sa iti fie mai usor de folosit. Succes sper sa reusesti si sa fie asta rezolvarea.

| Marduk69 a răspuns:

Ai tasta sau combinatie de taste cu care sa cresti/reduci luminozitatea ecranului. Uita-te cu atentie, simbolul este sugestiv