| alina_6591 a întrebat:

Buna!
Am un laptop acer travelmate 5740 cu procesor intel core i5-430m (2.26ghz,3mb L3 cache)/intel hd graphics/4 gb ddr3 ram.
Am windows 7 ultimate x64.
Imi porneste greu windows-ul, sta mult la welcome, si dupa ce porneste abia dupa 2-3 min merge bine.Si uneori mi se blocheaza, merge greu, doar cand am cateva aplicatii deschise.Precizez ca la fel face de cand am instalat windows-ul.
Nu cred ca poate face asa din cauza performantelor pentru ca totusi astept mult mai mult de la un procesor i5 si 4 gb ram.
Spuneti-mi va rog mult ce are.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Windows xp in nici un caz, nu o sa iti recunooasca decat 3G ram, ori vista ori seven, instaleaza unul pe x32 nu pe 64, poate procesorul tau suporta si 64 biti dar lucreaza greu ramul pe 64 biti.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Foloseste soluto pentru a-ti micsora viteza de botare daca nu baga un windows pe 32 de biti

| DenisIonut01 a răspuns:

Incearca sa reintalezi windowsu pe x32 sau un windows xp sp2

| DenisIonut01 a răspuns:

Daca nu merge ai putea sa il duci in garantie daca ai, daca nu atunci du-te la un service renumit in orasu tau nu la oricare ca poate sa iti fure piese desi nu am auzzit sa se fure.

| Adryan657 a răspuns:

Incearca alt windows
daca nu ubuntu linux(de 3 ori mai raoid decat orice windows si e free nu are nevoie de antivirus cu licenta)