| Mary_Alinne_1997 a întrebat:

Am un laptop Acer travelmate 5744. In momentul cand misc clapa pe ecran imi apar niste linii subtiri si daca il misc tot mai mult in partea de jos sau sus acestea dispar. Ideea este ca laptopul e ok, functioneaza si il utilizez doar ca in momentul cand misc clapa apar liniile alea si trebuie sa misc acea clapa pana dispar. Ma intereseaza ce anume are si ce trebuie sa ii inlocuiesc?! Multumesc!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Display-ul sau cablul de legatura! Costuri intre 250-500 lei, functie de defect, cu tot cu manopera!

| Rommeo a răspuns:

Posibil sa fie invertorul, l-ai scapat/lovit (socuri mecanice)?

| Bogdan549 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la display dar iti recomand sa te duci mai bine in garantie daca mai are sau la un electronist.