| costy4ever11 a întrebat:

Buna
am un laptop compaq presario 1246 si cand il deschid imi scrie invalid sistem disk replace the disk, and then press any key si nu stiu cum sa fac si nu pot sa deschid nici sd-riterul ca sa pot reinstala windows

Răspuns Câştigător
| McJohn a răspuns:

Ai umblat cumva prin setări?
Am avut și eu aceeași problema anul trecut! Si s-a rezolvat cu putina bătaie de cap!

| costy4ever11 explică (pentru McJohn):

Si ce trebuie sa fac

| McJohn a răspuns (pentru costy4ever11):

Pai tot nu am aflat daca ai umblat in setari sau nu.
problema poate fi in BIOS sau in carcasa!
Nu stiu ce raspuns sa-ti dau daca tu nu-mi raspunzi!

| costy4ever11 explică (pentru McJohn):

Da cred ca am umblat in setari happy

| McJohn a răspuns (pentru costy4ever11):

Uite, eu îți mulțumesc pentru funda, dar încă nu te-am ajutat cu nimic încă!
Ti-am spus la început ca pot fi 2 cauze!
Atunci când am avut aceasta problema, l-am dus la doctor și defectul a fost înlăturat după ce i s-a înlocuit bateria de pe placa de baza.
Dar bine-nteles se eu umblase-m în BIOS.
Daca nu ai rezolvat problema, trimite-mi o adresa de mail și-ți trimit niște poze, cu pașii ce trebuie sa-i urmezi pentru a rezolva problema!
Sper sa-i dam de capăt!

| costy4ever11 explică (pentru McJohn):

Da mersi adres mea este eu_costel2012@yahoo.com,ms mult ca ma ajuti