| mmada_2271 a întrebat:

Buna.Am un laptop IBM think pad T42.Are un DVD/CD writer Matshita UJDA765.Inainte citea DVD'uri si CD'uri dar acum citeste doar CD'uri... Ce pot sa'i fac?

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Incearca sa pui alt DVD, daca nu citeste niciunul schimba unitatea optica.

| Incubus a răspuns:

Care e legatura cu hardu ca nu pricep(bati saua ca sa priceapa iapa sau ce)daca este cu masa(adica se deschide o usita cu tot cu patratelul ala cu lentila)incearca sa stergi lentila cu un servetel in alcool sau ceva asemanator dar curat daca nu mere schimba unitatea(optica sa nu intelegi altceva)ca astea au tehnologi complet diferite (dvd fata de cd)si se poate arde una fara ca cealalta sa fie afectata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cele mai dese cazuri DVD/CD writer-ul nu are nimic, in schimb HardDisk-ul e problema...trebuie sa-l schimbi.