| Neacsu_Irina_1992 a întrebat:

Am un Lenovo si imi apare system update.E bine sa il fac? Sau mai bine il las asa?

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Normal ca este bine, pentru ca acel System update poate sa iti imbunatateasca telefonul ( ma refer la timpul de raspuns al telefonului ) sau chiar sa iti mai apara niste imbunatatiri in aplicatii si poate sa mai schimbe si interfata telefonului. Update-ul il faci daca este din telefon, nu daca ai intrat pe internet si ti-a aparut sa faci update.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Se actualizeaza sistemul.

| halogen001 a răspuns:

Se poate intampla ca dupa update la alta varianta de android, telefonul sa mearga mai prost, bateria sa tina mai putin, programe si aplicatii care inainte mergeau bine sa nu mai mearga (exemplu - un update de la 4.2 la 4.4 iti face cardul de memorie aproape inutil sau greu de utilizat - aplicatiile nu pot scrie pe card, pot numai sa il citeasca si toate aplicatiile sunt fortate sa foloseasca numai memoria interna, care de cele mai multe ori nu e suficienta). Mai mult, dupa upgrade la alta varianta de android, nu se poate reveni la andriodul initial prin resetare ci numai prin resoftarea telefonului cu softul initial, lucru care nu e usor si te poate lasa cu telefonul complet nefunctional.

Răspuns utilizator avertizat
| Kampion a răspuns:

Fai update, cine te tine?

| Neacsu_Irina_1992 explică:

Va multumesc tuturor!

| Neacsu_Irina_1992 explică:

De fapt cred ca este un nou firmware.Dar nu inteleg ce inseamna

| Kimmy2456 a răspuns:

Da este foarte bine