| Ana00005 a întrebat:

Am un leptom si vreau sa imi mai atasez o placa video.Cine stie cat ma costa sa o atasez si unde as putea sa o fac?
Leptopul are o placa Intel HD Graphics integrata care imi da doar 64 mb...
Multumesc.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La laptopuri (în special la alea ieftine) NU se pot adăuga/modifica plăcile video.
Numai la unele modele de top (scumpe) se mai poate face ceva-ceva, dar nu cine știe ce, nefiind multe opțiuni. Ia un PC - la ăla schimbi și/sau adaugi aproape orice vrei.

| neutrino a răspuns:

O placa video trebuie aleasa in functie de placa de baza pe care o ai. Exista centre specializate care, contra cost, te vor ajuta cu mare placere sau, apeleaza la o cunostinta care se pricepe la asa ceva.

| K0sti a răspuns:

Nu poti! Laptop-ul nu e desktop!