| raizoguard a întrebat:

Mi-am luat un laptop de curand.

Procesor - INTEL - 2, 4ghz dual
RAM - 2GB DDR2
Placa Video - Intel HD Graphics [integrata]

Ceea ce vreau sa aflu, este cat de buna este placa video HD Graphics de la Intel. Daca ajunge macar la 1GB VIDEO.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca te referi ca este buna in jocuri, nu! Pentru jocuri in browser este ok si la jocuri mai vechi. Memoria video a chipului video Intel, si-o ia din memoria ram, deoarece nu are o memorie proprie. Recomand achizitionarea unei placute ram de 2gb aditionali.

Bft!

1 răspuns:
| marian5693 a răspuns:

In general placile video integrate sunt slabe pentru ca memoria lor video e imprumutata de la rami si de obicei o placa video integrata poate avea 256 mb sau 512 mb maxim. Daca totusi vrei sa afli cat ai intra in meniul start si intra la run, apoi scrie dxdiag si da-i enter. Sau poti descarca programul cpu-z.