| andreea97_3477 a întrebat:

Buna am un nokia C5 si ma cazut in apa...si nu stiu ce sa fac, el se aprinde dar nu merge ecranu poate s-a ars disple-iul? si daca al aduc la reparat cam cat costa?

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.il poti desface si sa il usuci cu uscatorul de par, apoisa mai incerci.
depinde ce e stricat la el, da reparatia costa in jur de 250 lei.
sper sa mearga happy

| MadarFacar_6412 a răspuns:

Bună,lasă-l puţin la soare,sa se uşte complet. Dacă trebuie chiar şi o zi să fie afară la soare. Dacă nu merge, du-l la reparat.Păi preţulthinking, nu cred că ar fi mai mult de 2-3 milioane.
Pa, pa.

| poppies a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat de 2 ori cu un Nokialaughing.si era si iarna. Tine-l la uscat.la soare, cu uscatorul.dar sa-l "dezmembrezi"adica sa-i scoti bateria, cartela.Isi va reveni in 2, 3 zi.iar daca nu va merge...du-l la reparat.dar sa stii ca iti ia cam mult.iar daca mai astepti poate iti iei unul nou daca nu merge.deci.n are rost sa dai mult sa ti-l repare.
Good luck!