| DealyRKO a întrebat:

Buna,am un procesor Intel pentium dual cpu e2160 de 1. 8ghz si as vrea sa iau altul dar nu stiu ce model ar trebui sa iau ma ajuta si pe mine cineva?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde ce placă de bază ai.Placa de bază dă tonul.Ce ți-au recomandat ceilalți useri sunt doar presupuneri.Ca să știi precis postează aici ce placă de bază ai, și îți fac o recomandare.Succes

| DealyRKO explică (pentru DeyCj):

Este asusTeK computer inc, model P5B-MX

| DeyCj a răspuns (pentru DealyRKO):

Ținând că ai o placă de bază veche îți recomand aș aceva:
http://www.koyos.ro/......m-box.html
Dacă mai ai noroc să îl prinzi în stoc, că tipurile astea de soket(LGA 775) sunt de trecut, la fel ca și am2-urile și nu se mai gasesc procesoare pentru ele, numai la second eventual.Procesorul ăsta e cam maximul ce îți poate duce placa de bază. Succes

| TheBrainiac a răspuns:

Bugetul?

| JusticeForCraiova a răspuns:

Depinde de placa de baza asa iei degeaba procoeru cand nu corespunde placii de baza.

Un Intel core 2 duo
http://www.price.ro/......147917.htm

| Meganos a răspuns:

Da,poti lua un Intel core due de 2, 4 ghz sau daca a-ti permiti un Intel i3, i4, i5 etc.