| MagdaKathy a întrebat:

Am un router wifi Asus RT-N10E,,,, Insa am o problema nu mi se aprinde beculetul de la wifi, cand l-am conectat prima data mergea apoi dintr-o data nu mia mai mers, nu stiu ce sa fac l-am resetat dar tot nu merge!
Dau funda

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ai o problema serioasa cu routerul, dar trebuiesc schimbate cu altul, deci chemati specialistul firmei cu care v-ati abonat la internet!

| Kampion a răspuns:

Avem acelasi router big grin
Uita-te putin la beculetul cu iconita aia mica in forma de internet explorer, vezi daca se aprinde, daca nu, suna la aia de la net, vor schimba niste setari, si o sa te roage la telefon sa dai un restart la computer ca sa iti mearga, sau sa scoti routerul din priza
Funda

| Sufletzelll a răspuns:

Intra pe adresa 192.168.1.1 nume admin parola admin, si la setari activeaza optiunea wifi (numele si parola sunt implicite, contacteaza furnizorul pentru nume si parola )

| muscleman a răspuns:

In manualul routerului vei gasi cum sa accesezi pagina de configurare.Intra acolo si verifica daca wireless e pornit.